,,Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета”

linijasiva

Почетак Дечје недеље под слоганом Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета у нашој школи обележен је молебаном.

У оквиру Дечје недеље одржанo је пуно активности, од којих издвајамо: Цветну пијацу и такмичење у стоном тенису и шаху, маскенбал, караоке журка, кбиз ,,Слагалица",  радионица израде граничника , изложба гљива . Ученици ОШ “СестреИлић” из Ваљева  су одржали концерт.

Треће место за Маријану Драјић

Marijana Drajic

Ученица шестог разреда Маријана Драјић  је освојила треће место на литерарном конкурсу „Мост разумевања – међугенерацијска солидарност “.

Том приликом је Маријани Драјић награду уручила председница Скупштине Србије Маја Гојковић.

Кутија мудрости

linijasiva

Kutija mudrostiУ школској  библиотеци је постављена “Кутија мудрости” у којој се налазе пословице, изреке, цитати и поучне мисли које посетиоци могу да прочитају и понесу са собом.

Одржан је час ученицима првог разреда “Правила понашања у школској библиотеци и коришћење библиотечке грађе”. Прваци су направили дворац од књига са библиотекаром Радмилом Настић Антанасијевић.

ЕЛЕКТРОНСКИ ПОРТФОЛИО НАСТАВНИКА И УЧЕНИКА

Published on Saturday, 30 September 2017

linijasiva

30.09.2017. године у нашој школи, Академија Филиповић одржала је семинар ,,Електронски портфолио наставника и ученика“. Представљена је веб апликација ,,Електронски портфолио“. Програм је усклађен са законским обрасцем и прати законску норму. Коришћењем е-портфолија наставницима се омогућава да воде портфолија ученика, као и да сву своју школску документацију  имају на једном месту.

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Published on Saturday, 30 September 2017

linijasiva

Поводом обележавања Европског дана језика, који се на иницијативу Савета Европе од 2001. године обележава сваке године 26. септембра, ученици осмог разреда наше школе, у сарадњи са наставницом француског језика Јованом Антонијевић, представили су пет земаља (Француска, Велика Британија, Немачка, Шпанија, Русија) на француском али и на енглеском, немачком, шпанском и руском језику.

Кроз песму, рецитације и дијалоге, ученици су покушали да свима присутнима приближе знаменитости, музику и језике континента на ком живимо. Показали су свој таленат и заинтересованост за различите културе и стране језике. Сви су са задовољством учествовали у припреми и реализацији овог часа.

Хаику поезија - Дејан Богојевић

Published on Saturday, 09 September 2017

feabrik dejan bogojevic

04.09.2017. године ,песник  Дејан Богојевић из Ваљева, посетио је нашу школу и том приликом поклонио школској библиотеци књиге и одржао радионицу хаику поезије са ученицима старијих разреда.

Пријава на страницу