,,Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета”

linijasiva

Почетак Дечје недеље под слоганом Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког детета у нашој школи обележен је молебаном.

У оквиру Дечје недеље одржанo је пуно активности, од којих издвајамо: Цветну пијацу и такмичење у стоном тенису и шаху, маскенбал, караоке журка, кбиз ,,Слагалица",  радионица израде граничника , изложба гљива . Ученици ОШ “СестреИлић” из Ваљева  су одржали концерт.

Треће место за Маријану Драјић

Marijana Drajic

Ученица шестог разреда Маријана Драјић  је освојила треће место на литерарном конкурсу „Мост разумевања – међугенерацијска солидарност “.

Том приликом је Маријани Драјић награду уручила председница Скупштине Србије Маја Гојковић.

Кутија мудрости

linijasiva

Kutija mudrostiУ школској  библиотеци је постављена “Кутија мудрости” у којој се налазе пословице, изреке, цитати и поучне мисли које посетиоци могу да прочитају и понесу са собом.

Одржан је час ученицима првог разреда “Правила понашања у школској библиотеци и коришћење библиотечке грађе”. Прваци су направили дворац од књига са библиотекаром Радмилом Настић Антанасијевић.

Хаику поезија - Дејан Богојевић

Published on Saturday, 09 September 2017

feabrik dejan bogojevic

04.09.2017. године ,песник  Дејан Богојевић из Ваљева, посетио је нашу школу и том приликом поклонио школској библиотеци књиге и одржао радионицу хаику поезије са ученицима старијих разреда.

Пријава на страницу