Мој оригинални граничник

DSCN1679У оквиру стручног усавршавања у установи, 28.09.2015. одржана је радионица „Мој оригинални граничник“ у школској библиотеци.Школски библиотекар Радмила Настић Антанасијевић у сарадњи са Ксенијом Мутић, наставницом ликовне културе, реализовала је ову радионицу са ученицима петог разреда и члановима Ликовне секције.Радионица је имала за циљ да ученике упозна са постанком и историјским развитком књиге,као и са репродукцијама из средњовековне примењене уметности, вињетама, орнаментима и арабескама.Такође, радионица је имала за циљ уочавање разних облика и материјала, као и примену истих за шаблоне граничника.Коришћен је и рециклажни материјал,чиме је ученицима указано на значај заштите животне средине.Затим, развијање креативности и маште, развијање културе читања и правилног односа према књизи, стварање навика за чување књига.Развијање радних навика и осећаја за уштедом, као  и осећаја могућности стицања добити на основу свог рада.