JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Европски дан језика

У школској библиотеци ОШ „Милован Глишић” Ваљевска Каменица обележен је 26. септембар 2019. године као Европски дан језика. Програм су приредиле наставница француског језика Јована Антонијевић, наставница енглеског језика Јелена Радојичић у сарадњи са школским библиотекаром Радмилом Настић Антанасијевић. Час је одржан у школској библиотеци и њему су присуствовали ученици Продуженог боравка.У програму су учествовали ученици старијих разреда. Они су рецитовали песме на француском, енглеском, шпанском и руском језику. Такође, ученици су припремили паное на којима су приказали културу, језик и обичаје земаља: Енглеске, Француске, Шпаније, Русије, Босне и Херцеговине. Док је школски библиотекар Радмила Настић Антанасијевић припремила пано “Колико језика знаш, толико вредиш”. У уводном излагању Радмила Настић Антанасијевић је ученицима је објаснила циљеве часа и одржала кратко предавање о европској породици језика. Ученици су имали прилику да науче како се на шеснаест различитих језика изговара “Волим те!”, што им је било посебно занимљиво. На крају предавања ученици су имали прилику да пробају француске кроасане, руске капе, ћуросе, урмашице које су припремиле њихове маме и баке за ту прилику.